Strona startowa > Działamy > Kształcenie > kurs przewodnikowski „Omnes” – marzec/kwiecień 2013 r.

kurs przewodnikowski „Omnes” – marzec/kwiecień 2013 r.

Drugi rok z rzędu nasz Hufiec organizuje śródroczny kurs przewodnikowski. Tym razem będzie się on nazywał „Omnes”. Jak rok temu, zamierzamy go akredytować przy MAK, ale organizatorem jest Hufcowy Zespół Kadry Kształcącej. Szefową kursu będzie ponownie phm. Małgosia Kowalska HO, członkini Komendy Hufca odpowiedzialna za kształcenie.

Forma i terminy kursu

Kurs odbywa się w formie trzech weekendowych złazów, od piątku wieczór do niedzieli około południa.

1. 1-3 marca 2013
2. 15-17 marca 2013
3. 5-7 kwietnia 2013
Złazy będą się odbywały w szkołach, na terenie Gdańska lub w jego bliskiej okolicy.

• złożone Przyrzeczenie Harcerskie
  • co najmniej otwarta próba na samarytankę/ ćwika
  • ukończenie 16 lat w roku kalendarzowym 2013
  • aktualne dane w Ewidencji ZHP
  • opłacone składki członkowskie
  • znajomość Prawa Harcerskiego
  • regulaminowe umundurowanie

Jeśli nie spełniasz któregoś z warunków, ale uważasz, że zdecydowanie musisz na kurs iść – prosimy o kontakt.

Koszt

Kurs kosztuje 90 zł. W kwocie tej zawarte są: noclegi w szkołach (podczas wszystkich złazów), ubezpieczenie, wrzątek do każdego posiłku, 3 obiady, materiały programowe, plakietka kursu.
Na miejsca złazów uczestnicy docierają we własnym zakresie.
Koszt kursu nie obejmuje składników do przygotowywania śniadań i kolacji – uczestnicy będą je każdorazowo przywozić ze sobą.

Termin zgłoszeń

Zgłaszamy się do 10 lutego 2013 r. do phm. Małgosi Kowalskiej ().

Liczba miejsc na kursie jest ograniczona, więc jeśli wiesz, że chcesz na niego iść, zgłoś się już dziś – nie ma na co czekać…

Co dalej?

Dalej będzie śródroczny kurs drużynowych drużyn wielopoziomowych. Zaczniemy go po zakończeniu „Omnesa”, tak by można było przejść po kolei przez oba kursy. Kurs drużynowych zakończy się przed wakacjami.