Hufiec ZHP Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa

Strona startowa > Działamy > Imprezy zewnętrzne > 43. Rajd Arsenał

43. Rajd Arsenał

43. Rajd Arsenał

Hufiec Warszawa-Mokotów zaprasza na 43. już odsłonę swej sztandarowej imprezy, czyli Rajdu Arsenał upamiętniającego Akcję pod Arsenałem – odbicie Jana Bytnara „Rudego” przez Szare Szeregi z rąk gestapo. Tematem tegorocznego rajdu jest prawość. Uczestnicy będą wspólnie szukać odpowiedzi na pytania: Czym jest prawość? Jakie miejsce ma w naszym życiu? Czy jest ważna? Potrzebna? Trudna? Czy dziś jest wyzwaniem?

Termin i miejsce: 22-24 marca 2013, Warszawa
koszt: 50 zł/osoba
Termin zgłoszeń: do 10 lutego 2013

Strona rajdu: tutaj, wydarzenie na FB: tutaj

Informacja od organizatorów:

Arsenał 2.0 – Rajd, jakiego nie było!

“Jak przygoda to tylko w Warszawie, w Warszawie, jak w Warszawie to wtedy, gdy kwitną bzy!”

Zapisy na 43. Rajd Arsenał ruszyły! Ruszcie się i Wy i dołączcie do akcji, która co roku – w rocznicę Akcji pod Arsenałem – gromadzi ponad tysiąc harcerzy z całej Polski by wspólnie przeżyli wspaniałą przygodę w wiosennej Warszawie. Rajd łączy tradycję z nowoczesnością, czego wynikiem są wspólne działania, integracja i zabawa a wszystko to na tle ważnych spraw i tematów, które zawsze stanowią motyw przewodni i treść Rajdu.

W tym roku idziemy jeszcze dalej w nowoczesność. Szanując i doceniając fakt, że harcerstwo jest organizacją otwartą, podjęliśmy śmiałą decyzję by podobną otwartość wprowadzić także do formuły naszej tradycyjnej imprezy. Jaki więc będzie 43. Rajd Arsenał? Na pewno będzie inny, nowy, taki, jakiego nie było a każdy, kto będzie miał ochotę, zdecyduje o jego ostatecznym kształcie. Także Wy! Rajd będzie taki, jakim będą go chcieli wspólnie organizatorzy i uczestnicy. Słowem będzie to Rajd 2.0!

Formuła oparta na filozofii WEB 2.0 zakłada równorzędność twórcy i użytkownika. Pozostając przy tradycyjnych rolach organizatora i uczestnika jednocześnie oddajemy do Waszych decyzji i dyskusji główne obszary Rajdu – czyli przede wszystkim jego program ale również zapraszamy Was do współ-oceniania zadań przedrajdowych. W rewolucyjność tegorocznego rajdu wpisuje się także zmiana dotychczasowej roli baz.

Tematem i treścią tegorocznego Rajdu będzie PRAWOŚĆ. Czym jest prawość? Jakie miejsce ma w naszym życiu? Czy jest ważna? Potrzebna? Trudna? Czy dziś jest wyzwaniem? Wszyscy będziemy szukać odpowiedzi na pytania, które sami sobie zadamy.

Tego nie można przegapić! Rajd, na który Was zapraszamy, będzie skrojony na miarę potrzeb każdego z Was i dla każdego może być inny! Dzięki formule 2.0 będzie dostosowany do różnych, nawet rozbieżnych oczekiwań.

Stwórzcie patrol, przyjedźcie na Rajd, dajcie się ponieść przygodzie! Podejmijcie wyzwanie, które pozwoli Wam lepiej poznać siebie i innych, przekonać się o własnych możliwościach, zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności. Obiecujemy niezapomniane wrażenia, dobrą zabawę a na koniec – wspaniałe wspomnienia na długi czas.

Do zobaczenia w Warszawie 22 marca 2013 roku!