Strona startowa > Działamy > Działamy > Trasa starszoharcerska Startu Hufca 2013 „Życie to jeden wielki film”

Trasa starszoharcerska Startu Hufca 2013 „Życie to jeden wielki film”

Czułeś się kiedyś jak w filmie? Utożsamiałeś się z postaciami ze swojej ulubionej adaptacji? Zawsze chciałeś wypróbować gadżety wykorzystane przez głównego bohatera?
Postanowiliśmy dać Ci okazję :)

Idea trasy zakłada ok. 2-godzinną podróż po punktach związanych ze znanymi produkcjami. Na każdym z punktów realizować będziemy zadania z innego filmu. Wszystkie zadania są punktowane i będą miały wpływ na wynik rozgrywki. Nie potrzeba znać wykorzystanych filmów, nie potrzeba znać się na filmografii, nie trzeba nawet lubić oglądać filmów… po prostu planujemy się dobrze bawić :)

Zadania przedstartowe:

• Przybądźcie przebrani w stroje dowolnych postaci filmowych. Punktacja z tym związana w „zasadach punktacji”
  • Miejcie wymyśloną nazwę zespołu.
  • Miejcie ze sobą jeden „magiczny” przedmiot.
  • Przygotujcie max. 3-minutowy filmik (cyfrowy) zachęcający do wstąpienia do Waszej drużyny i przekażcie go na starcie organizatorom (zasady punktacji).

Zasady:

• Patrole mogą liczyć od 4-6 osób w wieku starszoharcerskim.
  • Nie ma ograniczenia ilości patroli z jednego środowiska. Ile osób zbierzecie i połączycie w 4-6 osobowe partole, tyle może startować.
  • Patrole mogą być mieszane, tzn. można wystawić patrol złożony z przedstawicieli różnych środowisk, w tym innych hufców, przy czym w przypadku reprezentacji złożonej całkowicie z członków innego Hufca (oczywiście zapraszamy) będą one brały udział w grze w kategorii „open” (tam liczymy wszystkich, a oprócz tego będzie klasyfikacja wewnątrz hufcowa).
  • Każdy patrol pozostaje pod opieką i odpowiedzialnością własnego środowiska. Pozostawiamy do Waszej decyzji czy uczestnicy będą mogli poruszać się samodzielnie czy powinni to zrobić z opiekunem. (opiekun nie generuje punktów, choć zachęcamy do przebrania się w celu motywacji własnych uczestników :)
  • Osoby nieprzebrane startują w mundurach. Osoby z przebraniami w miarę możliwości powinny zabrać ze sobą mundury do przebrania na apel zakończeniowy. Będzie je można przekazać organizatorowi na starcie i odebrać na mecie (siatki, podpisanie itp. pozostają po Waszej stronie).
  • Organizator nie zapewnia ubezpieczenia. Jeżeli uczestnicy nie są ubezpieczeni w szkole, wymagamy Waszego działania, celem ubezpieczenia uczestników.
  • Na końcu trasy będzie wspólne ze wszystkimi trasami ognisko. Zaprowiantowanie (kiełbaski, chleb, itd. ) pozostaje w Waszym zakresie – warto coś zabrać ;)

Zasady punktacji:

• Po 1 punkcie za odwiedzenie każdego z punktów (8-12 punktów).
  • Po 0-3 punktów za każde wykonane zadanie(8-12 punktów).
  • Po 2 punkty za każdą osobę z patrolu przebraną za dowolną postać filmową. Przebranie musi być charakterystyczne i kreatywne i nie może opierać się jedynie na „normalnym” stroju postaci.
  • 4 punkty za zgodność przebrań w całym patrolu (pasujące do siebie klimatem, światem, filmem, reżyserem,…)
  • 6 punkty za przygotowanie max. 3 minutowego filmiku zachęcającego do wstąpienia do Waszej drużyny i przekazania go na starcie organizatorom (zgranie na laptopa)

Zgłoszenia:

• Zgodnie ze zgłoszeniami na cały rajd.
  • Bonus: pierwsze 5 ekip, które się zgłosi na trasę, otrzymuje bilet wejścia do kina dla każdego członka patrolu

Zbiórka:
Data: 21 września 2013 roku – sobota, godzina 11:00
Miejsce: Deptak przy parkingu samochodowym przy deptaku na molo (tzw. „zaspiańskie”) – na przedłużeniu ul. Jana Pawła II, Gdańsk Zaspa

Pytania, uwagi, niejasności… , +48 606 916 323

Do zobaczenia na trasie!